OS Chicago - шаблон joomla Книги

„Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim, jakim się jest naprawdę”
Soren Kierkegaard

Właściwa psychoterapia, to terapia trwająca możliwie najkrócej. Naszym celem nie jest zmienianie Twojej osoby ani naprawianie Twojego życia. Zadaniem psychoterapeuty jest bowiem wyzwolić Twój własny potencjał do podejmowania zmian. W naszej pracy towarzyszymy Ci we wszystkim, co przyniesiesz ze sobą i razem z Tobą poszukujemy możliwie najlepszych rozwiązań i nowych dróg prowadzących do poprawy i zmiany. Naszym celem jest pomóc Ci odnaleźć wyjście z kłopotów. W naszej pracy staramy się, abyś odnalazł drogę do źródła szczęścia i siły w Twoim życiu. Pracujemy w modalności Integratywnej. Dzięki temu możemy swobodnie dostosować środki i metody pracy czerpiąc przede wszystkim z psychoterapii systemowej, poznawczo-behawioralnej, psychodynamicznej, gestalt, pracy z ciałem i innych. Psychoterapeuci Śląskiego Centrum Psychoterapii Integratywnej posiadają wykształcenie i kompetencje gwarantujące profesjonalizm naszych usług. W naszym Centrum zlokalizowanym w śródmieściu Katowic świadczymy następujące formy pomocy:
Jedno lub kilka spotkań wstępnych. Pozwala poznać kłopot i zaproponować możliwie najlepszą formę terapii. Dzięki przygotowaniu do diagnozy nozologicznej (DSM-IV-TR) psychoterapeuta może zdiagnozować problem i określić możliwości oraz strategię pracy.
Może mieć charakter terapii krótkoterminowej (kilkanaście sesji), jeśli pracujemy nad konkretnymi problemami lub terapii długoterminowej (rok i dłużej), jeśli praca zmierza ku zmianie funkcjonowania i służy głębszemu poznaniu siebie. Sesje odbywają się zwykle raz w tygodniu i trwają do 50 minut.
W sesji biorą udział oboje małżonkowie/partnerzy. Celem terapii jest związek, czyli relacja małżonków/partnerów - poprawa jego funkcjonowania. Czasem psychoterapia pomaga w utrzymaniu związku i nadaniu mu nowej jakości. Zdarza się jednak, że partnerzy postanawiają się rozstać, a psychoterapia pomaga im przejść ten trudny czas. Spotkania trwają zwykle do 90 minut i odbywają się raz w tygodniu.
W sesjach konsultacyjnych bierze udział cała rodzina. Udział dzieci w konsultacji pozwala terapeucie lepiej zrozumieć funkcjonowanie rodziny i wspólnie z rodzicami podjąć decyzje o celach i kierunku terapii. Sesje terapeutyczne następnie odbywają się bez udziału dzieci i trwają do 90 minut.
Jest skierowana do wszystkich osób homoseksualnych (gejów, lesbijek i biseksualistów), które doświadczają wykluczenia lub innych trudności życiowych związanych ze swoją orientacją seksualną. Celem terapii jest zintegrowanie wszystkich aspektów osobowości w pełni akceptacji i szacunku, by odnaleźć siłę i radość życia.

Zapraszamy do udziału w weekendowej grupie psychoterapeutycznej 26-28 stycznia 2018

Weekendowa grupa terapeutyczna odbywa się w formie trzech spotkań. Rozpoczynamy w piątek o godzinie 17:00 i kończy w niedzielę o godzinie 15:00. W trakcie trzech dni zapewniamy około 15 godzin psychoterapii grupowej prowadzonej przez certyfikowanego psychoterapeutę oraz rekomendowaną psychoterapeutkę. Jest to zatem intensywny program dla osób chcących rozwiązać swoje problemy.

PO CO? psychoterapia grupowa pozwala zrozumieć swoją sytuację lub problem, poznać jego związek z ważnymi wydarzeniami w rodzinie lub relacji z najbliższymi osobami. Udział w grupie pozwala znaleźć rozwiązanie problemu. Nawet wówczas, gdy indywidualnie wydaje się to niemożliwe. Dzieje się tak, ponieważ grupa daje siłę i energię. W środowisku, które tworzy życzliwa grupa każdy uczestnik ma szansę na rozwiązanie problemu i rozwój.

DLA KOGO? do udziału w grupie zapraszamy osoby pełnoletnie, także pary.

JAK? W trakcie terapii grupowej każdemu z uczestników psychoterapeuci prowadzący, zapewniają czas przeznaczony na zrozumienie i rozwiązanie problemu, stosując różnorodne metody psychoterapeutyczne.

KIEDY? Termin spotkań:

26 stycznia 2018 pt. 17-20,

27 stycznia 2018 sb. 10-19,

28 stycznia 2018 nd. 9-15

·       GDZIE? Siedziba SCPI - Katowice, ul. Poniatowskiego 25

KTO PROWADZI?

Certyfikowany psychoterapeuta: Paweł Polnik oraz rekomendowana psychoterapeutka  Aldona Karużys 

ZAPISY INFORAMCJE tel. 698 997 237

KOSZT: 350 złotych od osoby. Studenci 250 złotych. Dla par uczestniczących w grupie przewidziano zniżkę w wysokości 25%. Zaliczka rezerwująca miejsce w wysokości 200 złotych płatna do 22 stycznia 2018 r. na konto Centrum Psychoterapii Integratywnej Sp. z o.o. nr rachunku: 63 1050 1214 1000 0090 3054 3483

 

INFORMACJE DODATKOWE warunkiem zakwalifikowania się do grupy jest wstępna konsultacja indywidualna z psychoterapeutą konieczną zasadą pracy w grupie jest zachowanie tajemnicy grupowej oraz innych norm dot. psychoterapii w grupie 

Kontakt

 

ŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII INTEGRATYWNEJ

ul. Poniatowskiego 25 (I piętro), 40-055 Katowice

Paweł Polnik (+48) 698 997 237
Aldona Karużys (+48) 605 557 588
Damian Zdrada (+48) 501 240 021