OS Chicago - шаблон joomla Книги

„Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim, jakim się jest naprawdę”
Soren Kierkegaard

Zwykle kontakt z psychoterapeutą (po umówieniu wizyty) polega na przeprowadzeniu konsultacji.

Jest to zazwyczaj jedno lub parę spotkań wstępnych, które pozwalają psychoterapeucie poznać Ciebie i Twój kłopot. Psychoterapeuta wówczas może postawić diagnozę, określić możliwości pomocy i podejmuje decyzje co do strategii. W procesie tym uczestniczysz aktywnie, a Twoje zaangażowanie i postawa pozwalają zwykle ustalić przewidywany czas trwania terapii.

Sesje terapeutyczne – czyli Twoja zasadnicza psychoterapia. Trwają około 50 minut i odbywają się w regularnym rytmie cotygodniowych spotkań. Psychoterapeuta korzystając ze swojej wiedzy i umiejętności prowadzi Cię do rozwiązania Twoich kłopotów. Może to być krótki czas psychoterapii krótkoterminowej, która trwa zwykle około 3 miesięcy lub proces terapii długoterminowej trwającej nawet rok, a czasem i dłużej.

Bywa i tak, że pomocy potrzebują partnerzy, którzy nie potrafią inaczej pomóc sobie w utrzymaniu dobrego związku. Wtedy do psychoterapeuty przychodzą oboje partnerzy. Psychoterapia par polega na wspólnym zajęciu się relacją między partnerami. Czasem możliwe jest „naprawienie” związku, a czasem dzięki terapii pary mogą łatwiej się rozstać nie ponosząc większych szkód.

Szczególnym rodzajem psychoterapii jest psychoterapia grupowa. Zwykle odbywa się w grupie około 10-20 osób. Ten rodzaj psychoterapii daje szczególne szanse pomocy dzięki możliwościom, jakie niesie grupa. Grupa bowiem, może być dużym wsparciem dla uczestników takiej terapii, ale jest także niezwykłym lustrem, w którym każdy uczestnik może zobaczyć siebie prawdziwego. Spotkania grupowe są zwykle dłuższe po to, aby każdy uczestnik miał czas dla siebie.

Kontakt

 

ŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII INTEGRATYWNEJ

ul. Poniatowskiego 25 (I piętro), 40-055 Katowice

Paweł Polnik (+48) 698 997 237
Aldona Karużys (+48) 605 557 588
Damian Zdrada (+48) 501 240 021